środa, 23 marca 2016

Tresura psów akita i buldog

AKita to pies większy od owczarka niemieckiego, jest naprawdę wysoki, bo ma jakieś 60 cm w kłębie. To wielkie psisko i bardzo silne. Jak ciągnie na smyczy i się nie słucha właściciela to trudno sobie dać z nim radę.

Wychowanie AKity Japońskiej lub amerykańskiej

Wychowanie akity musisz rozpocząć już jak pies ma kilka miesięcy, najlepiej jak ma ze 3-4 miesiące, wtedy psa uczysz aby nie ciągnął na smycz, aby wracał gdy go wołasz i uczysz takiego psa, że poznajecie inne psy i obcych ludzi i wszystko ma mu się dobrze kojarzyć, ma być fajnie, bezstresowo.

Chodzi o to, aby nauczyć AKitę, że obcy ludzie i obce psy są przyjaźnie do nas nastawieni i nigdy nic złego mu człowiek nie zrobił ani oby pies. dlatego też takie spotkania z psami obcymi powinny być przemyślane, nie można psa naszego szczeniaka puszczać luzem do każdego byle co napotkanego psa. Socjalizacja ma być z psami które są spokojne i nie będą zadręczać naszego młodego akity.

Jak tresować Akitę szczeniaka?

To raczej proste gdy masz głodnego szczeniaka, to tylko weźmiesz w rękę trochę przysmaków i pouczysz go reagowania na swoje imię, reagowania na komendę siad. Młody akita szybko się nauczy komend w domu.

AKITA tresura psa dorosłego.

Wychowanie czy tresura dorosłego akity którego wcześniej nikt nie szkolił to może być trudne zadanie, trzeba wiedzieć, że taki pies może być niebezpieczny gdy stanie się wobec Ciebie agresywny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz