poniedziałek, 11 kwietnia 2016

zapalenie gruczołów okołoodbytowych u psa

Kogo piesek miał zapalenie gruczołów około odbytowych ? jak to się objawia i jaka może być przyczyna ? 

przyczyną są oczywiście zatkane gruczoły. objawia się jazdą tyłkiem po podłodze i częstym wylizywaniem tyłka. Mój Nie jeździ ale coś za często liże.

Przyczyny zapalenie gruczołów około odbytowych

np. problemy z wątrobą, kręgosłupem, toksyny w organizmie, uszkodzenie niektórych mięśni również otyłość. Przyczyna może być np. Jedzenie przez psa kości. Ale równie dobrze może być to genetyczne.

Artykuły o tresurze psów: tresura psa, jak szkolić psa, tresura psów wrocław. Polecany pies dla alergików. Najnowsze techniki: jak tresować szczeniaka owczarka niemieckiego

Objawy zatkane gruczoły lub zapalenie gruczołów około odbytowych

Objawem zapalenia gruczołów około odbytowych u psa jest też brzydki zapach. I smrodek, może zostawiać ślady na kanapie lub legowisku, mocno cuchnące 

Leczenie zapalenia gruczołów około odbytowych psa? 

Trzeba iść do weterynarza - zwykle 10 minut stresu i jest po sprawie. Weterynarz oczyści te gruczoły. Aga: Mój pies Raz jakiś czas temu miał ale minęło a dziś znowu mi podpada. Asia: może nie tyle co zapalenie ale po prostu wypełnione. My ostatnio oczyszczaliśmy gruczoły. Trochę jest to nie przyjemne dla psa ale chwila moment 10 zł i po krzyku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz