Gdzie poczytasz o psach ze schroniska?

Pokażę Ci tutaj kilka różnych odnośników do stron o tematyce psów schroniskowych.
Przeczytaj te porady zawarte na wskazanych stronach aby lepiej poznać zasady postępowania z psem którego zabrałeś ze schroniska do swojego domu.


Pierwsze rzecz po adopcji psa ze schroniska to odpchlenie takiego psa - nie wprowadzaj do swojego domu psa który ma pchły, bo potem ciężko się tego pozbyć. Kup preparat na pchły i wylej go psu na kark. Nie musisz na razie kąpać psa - nie dokładaj psu stresu w te pierwsze dni. Kąpanie psa ze schroniska odrazu gdy go adoptujesz nie jest najlepszym pomysłem bo pies jest wtedy zestresowany i jeszcze Cię nie zna i to niepotrzebne dokładanie psu złych skojarzeń z Tobą.


W pierwszym tygodniu gdy adoptowałeś psa staraj się tak postępować aby pies Cię polubił, moim zdaniem możesz nawet psa rozpieszczać trochę przez ten pierwszy tydzień. Potem dopiero wprowadzić więcej zakazów - niech pies ma z Tobą dobre skojarzenia, niech Cię lubi, niech wie, że nic złego mu nie robisz, że fajnie się bawicie, że dostaje od Ciebie smakołyki i na spacerach spokojnie sobie spacerujecie.


Gdy źle będziesz postępował z psem zaraz po zabraniu go do swojego domu, to pies będzie od początku źle Cię kojarzył i potem trudno jest zbudować dobre relację i liczyć na to, że pies CIę będzie słuchał i będzie z Tobą współpracował. Jeśli Pies ma Cię słuchać i ma być posłuszny gdy go o coś prosisz to musisz mieć z nim dobry kontakt. Ciągłe krzyczenie na psa czy zakazywanie psu różnych rzeczy tylko wprowadza stres u psa. Więc daj psu ze schroniska więcej luzu w pierwszym tygodniu gdy jest u Ciebie w domu.



Gdyby zliczyć wszystkie adopcje jakie się odbywają ze schroniska do nowych domów to 30% procent psów wraca do schroniska w pierwszym tygodniu od momentu adopcji - wszystko przez to, że ludzie nie wiedzą jak z psem postępować albo pies nie został odpowiednio wybrany i poprostu nie pasuje do Twojego stylu życia. Materiały na stronach które podałem mają na celu pokazanie Ci najważniejszych aspektów życia z psem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz